Kujundage Hauakivi Ise

Tänu veebilehel sisestatud programmile, saate Te ise teha tulevasele hauakivile eskiisi.

Hauakivi Konstruktor

Hauakivid ja Hauapiirded Eestis

Selle Kuu Pakkumine

Siin Leiate Selle Kuu Soodustused ja Pakkumised

Liigu Selle Kuu Pakkumistele

Eksklusiivne disain

Meie firma pakub täisteenust, sealhulgas valmistame hauakive kliendi eskiisi järgi

QR-Kood Hauakivile

March 2, 2015
Hauakivi 1

ENS Hauakivid on esimene ettevõte Eestis, kes pakub QR-koodi hauakivile kandmise teenust. QR-koodi abil on võimalik avada nutitelefonis mälestuslehekülg, lahkunu elulugu või nekroloog. QR-kood on offline-monumendi online-pikendus.

Мaailm muutub ja elu koos temaga. Graveeringud, joonistused ja protreed hauakividel on minevikku vajumas. Üsna hiljuti on maailma erinevais paigus hakanud hauamonumentidele ilmuma QR-koodid. ENS Hauakivid on alati jälginud mälestusmärkide valdkonna trende ja uusi tehnoloogiaid ning on valmis oma klientidele seda teenuseliiki pakkuma. Meil on olemas spetsiaalsed kõrgtehnoloogilised seadmed, mille abil on võimalik koode hauakividele kanda.

Mida QR-kood endast kujutab?

QR Kood Hauakivil

Tegemist on triipkoodi teisendiga, mida võib maha lugeda erinevate seadmete, näiteks nutitelefoni või tahvelarvuti abil. Koodi lugemiseks tuleb omada QR-koodide skännerit, mida saab tasuta alla laadida Play Marketist või App Store’ist. Kui olete šifreeritud koodi skaneerinud, suunatakse teid kindlale internetileheküljele.Väga sageli nimetatakse QR-koodi ka online-etiketiks.

Esimesed hauakividele kantud QR-koodid ilmusid Jaapani ja Hiina kalmistutele, hiljem levis see trend Еuroopasse ja Ameerikasse. QR-kood laiendab võimalusi lahkunu kohta infot esitada. Kadunukesele pühendatud veebileheküljele võib paigutada erineva iseloomuga informatsiooni, näiteks fotosid, videosid või eluloo kokkuvõtte. On selge, et kõike seda ühele hauakivile või mälestustahvlile mahutada poleks mõeldav.

QR код на надгробии

Millised on QR-koodi miinused?

QR-koodi kõige suuremaks puuduseks on see, et seda on võimalik kanda ainult mustale marmorile või graniidile. Teist värvi hauakividel ei oleks kood loetav.

Aja (10-15 aasta) möödudes võib QR-kood loetamatuks muutumata, kuna graveeringut mõjutavad ilmastik ja muud välistegurid. Kuna QR-koodi puhul on tähtsad kõik, ka kõige väiksemad elemendid, võib see aja jooksul kaotada oma esialgse vormi. Meie salongis ENS Hauakivid kaetakse koodid spetsiaalse kaitsevedelikuga, mis pikendab QR-koodi tööiga.

Kõige selle kõrval jääb muidugi võimalus, et QR-koodi võib avada ja lahkunu kohta infot vaadata iga juhuslik möödakäija.

Hauakivid Tallinnas

Tagasi

skidka

ЗАКРЫТЬ