Kujundage Hauakivi Ise

Tänu veebilehel sisestatud programmile, saate Te ise teha tulevasele hauakivile eskiisi.

Hauakivi Konstruktor

Hauakivid ja Hauapiirded Eestis

Selle Kuu Pakkumine

Siin Leiate Selle Kuu Soodustused ja Pakkumised

Liigu Selle Kuu Pakkumistele

Eksklusiivne disain

Meie firma pakub täisteenust, sealhulgas valmistame hauakive kliendi eskiisi järgi

Miks on Mälestusmärgid Graniidist?

May 20, 2015
Graniidiplokk

Hauakivi –  see on peamine atribuut, väljendamaks igavest mälestust elust lahkunud inimesele. Ta võimaldab mäletada surnut sellisena, nagu ta oli kogu oma elu jooksul, mitte ainult tema tegude järgi, vaid ka välimuselt. Kuid väga sageli juhtub nii, et hauakividel olevad fotod lähevad aja jooksul kaduma või lihtsalt tuhmuvad, ning siis muutub inimese välimuse meenutamine väga raskeks. Et seda vältida, on vaja valida õige materjal, millest mälestusmärk valmistatakse.  Lõppude lõpuks, suuremal määral  tagab just nimelt materjali kvaliteet monumendi pikaealisuse.

Matusekultuur tuli meile Euroopast, kus on laialt levinud marmorist valmistatud mälestusmärgid. Nende luksuslik välimus võib pehmetes kliimatingimustes pidada vastu palju aastakümneid, seejuures oma esialgset seisundit  kaotamata. Kuid, Eesti ilmastiku-tingimustesse see materjal kahjuks hästi ei sobi.  Temperatuurikõikumiste, sagedaste kevadiste sademete ja palava päikese koosmõjul tekivad vähehaaval  marmori  pinnale mikromõrad, mis lühikese aja jooksul muutuvad tumedaks,  muutes mälestusmärgi mustaks nimetuks  plokiks.

Kusjuures see võib juhtuda kahe-kolme aasta jooksul.

Meie kliima jaoks on optimaalsemad graniidist valmistatud mälestusmärgid. Tänu omadustele, mis seisnevad kõrges vastupidavuses temperatuurimuutustele, säilitab graniit oma esialgse välimuse  paljudeks aastakümneteks ja praktiliselt ei nõua erilist hooldust. Juhul, kui tekib vajadus välimuse taastamiseks, siis graniit allub lihvimisele palju paremini kui marmor.

Graniidist mälestusmärkide peamised eelised on:

Materjali kõrge tihedus, veeimamise madal tase;

Vastupidavus temperatuurikõikumiste,  külmade suhtes;

Värvivalik;

Ei nõua täiendavat hooldust;

Oma olemuselt on graniit materjal, mis esineb väga erinevates värvides. Temast võib luua praktiliselt igasuguseid  meistriteoseid, mis ei nõua  täiendavaid värvimistöid.  Hauakivile täiusliku välimuse andmiseks võib teostada  graniidi komponeerimise eemaldatavate  marmorist elementidega, kuid neid on soovitatav talveperioodiks ära võtta.  Materjalid sobivad ideaalselt graveerimiseks ning kui Teid huvitavad ülalmainitud valdkonnaga seotud küsimused, siis Te võite võtta meiega ühendust igal Teie jaoks mugaval ajal, igal sobival viisil.

Tagasi

skidka

ЗАКРЫТЬ