Kujundage Hauakivi Ise

Tänu veebilehel sisestatud programmile, saate Te ise teha tulevasele hauakivile eskiisi.

Hauakivi Konstruktor

Hauakivid ja Hauapiirded Eestis

Selle Kuu Pakkumine

Siin Leiate Selle Kuu Soodustused ja Pakkumised

Liigu Selle Kuu Pakkumistele

Eksklusiivne disain

Meie firma pakub täisteenust, sealhulgas valmistame hauakive kliendi eskiisi järgi

Lillepeenar Matmiskohal

June 29, 2015
Lillepeenar

On olemas hulgaliselt variatsioone hauaplatside kujundamiseks.  Reeglina on  peamiseks kaunistuselemendiks hauakivi.  Mälestusmärki täiendatakse sageli kompositsioonidega erinevatest dekoratiivsetest elementidest, lillevaasidega ja hauapiirdega. Seejuures on väga oluline mõista, et dekoori valimisel omavad väga suurt tähtsust mitte niivõrd elemendid ise, vaid nende harmooniline ühtesobivus. Matmispaiga võib teostada mitte ainult erinevates stiilides, vaid ka erinevate materjalidega, mida nende valmistamisel kasutatakse. Mõistlikum on tellida korraga terve memoriaalkompleks, et orgaaniliselt sobiksid omavahel kokku mälestusmärgi peamised ja dekoratiivsed elemendid. Meie ettevõte osutab igasuguseid  memoriaalteenuseid ja tegeleb matmispaiga kompleksse kujundamisega.

Väga tähtis on eelnevalt ette näha koht lillede, millega sugulased kaunistavad haudasid mälestuspäevadel, panekuks.  Peamiselt kasutatakse  nendeks eesmärkideks statsionaarseid  lillepotte. Kuid nimetatud lahendus ei näe ette eluslillede olemasolu. Seepärast on matmispaiga heakorrastamisel väga mõistlik kasutada sellist elementi, nagu lillepeenar. Lillepeenrad valmistatakse samast materjalist, mida kasutati hauakivi kasutamisel. Sagedamini kasutatakse nendeks eesmärkideks graniiti.

Kõigepealt on vaja täpselt projekteerida matmispaiga mõõtmed. Samuti on väga oluline  ettenägelikult arvestada istandike, millega kavatsetakse lillepeenart kujundada, omadustega. Üldiselt istutatakse  haudade lillepeenardele kauaõitsevaid ühe- või mitmeaastaseid  rohttaimi.    Lillepeenra oskuslikul projekteerimisel võetakse arvesse nii asukoha mugavust, kui ka praktilist juurdepääsu taimedele nende eest hoolitsemiseks.

 

Dekoreerides matmispaiga lillepeenraga, väljendate Te armastust  ja austust surnu suhtes, teda regulaarselt külastades ja hoolitsedes eluslillede eest. On meeldiv märkida, et graniidist lillepeenrad, isegi kui nad ei ole suured, kaunistavad hauda väga, andes sellele soliidse välimuse.  Materjal, mida lillepeenra jaoks kasutatakse, on veekindel ja vastupidav.  Just nimelt seepärast võib graniiti lugeda ideaalseks materjaliks lillepeenra ehitamisel. Meie ettevõtte meistrid tegelevad mitte ainult lillepeenarde ehitamisega, vaid ka matmispaiga kompleksse kujundamisega, mis sisaldab hauakivi, alusplaati ning teisi  dekoori elemente, kasutades erinevaid materjale ja stiililisi lahendusi.

Tagasi

skidka

ЗАКРЫТЬ