Kujundage Hauakivi Ise

Tänu veebilehel sisestatud programmile, saate Te ise teha tulevasele hauakivile eskiisi.

Hauakivi Konstruktor

Hauakivid ja Hauapiirded Eestis

Selle Kuu Pakkumine

Siin Leiate Selle Kuu Soodustused ja Pakkumised

Liigu Selle Kuu Pakkumistele

Eksklusiivne disain

Meie firma pakub täisteenust, sealhulgas valmistame hauakive kliendi eskiisi järgi

Kuidas Portree Hauakivile Kantakse?

March 9, 2015
Steve Jobs

Тrаditsioon täiendada hauamonumenti lahkunu portreega sai oma alguse juba Vana-Egiptuses. Kuid pikka aega kaunistati portreedega ainult tähtsate isikute  (valitsejate ja aadlike) haudu. Kadunukese kujutis oli omamoodi ikooniks ja selle loomisele kehtisid ranged reeglid. Selliste portreede loomisel lähtuti kõige sagedamini Bütsantsi traditsioonist.

Kaasaegseid hauatähiseid täiendavad peaaegu alati lahkunute portreed. Maaliline portree aitab säilitada lahkunust helget mälestust, talle saab kõneleda oma kaotusvalust ja jutustada elust. Hauakivil olev foto aitab luua lahkunust ettekujutuse suguvõsa noorima põlvkonna liikmetele, kes ei ole oma sugulast tema eluajal näinud.
graveering hauakivil
Hauakividele portreede lisamine on läbinud pika tee, alates tavalistest fotodest ja lõpetades digitrüki võimalustega.
Looduslikust kivist hauakividele, millele soovitatakse portreed graveerida, läheneme väga terviklikult. Graveerida on võimalik nii must-valgeid kui värvilisi kujutisi. Kuid kõige kaunimalt mõjub monumendil varjutatud portree, kus nägu justkui helendaks läbi kivi, õrnalt ja kättesaamatuna. Graveeritakse käsitsi või spetsiaalse seadme abil.

Sõltumata viisist, kuidas portree hauakivile kantakse, tuleks selle jaoks valida õnnestunud, mitte juhuslik foto. Meistri jaoks on mugav töötada ka must-valge fotoga. Ka väga vanu fotosid on võimalik kaasaegse arvutitehnoloogia abil taastada. On soovitav, et viibiksite kasvõi pisut aega portree valmistamise juures: sellest on meistrile suur abi ning see annab ka kindluse, et lahkunu portree saab tõepärane ja äratuntav.
hauakivi graveering
Fotokeraamika tehnoloogia ja portree graveerimine tagavad kujutise pikaajalise kvaliteetsuse, värvide ja kontrastide erksuse. Sellegipoolest tuleb portree, nagu ka kogu hauamonumendi konstruktsiooni eest hoolitseda, milles on abiks erinevad kivi kaitsva toimega vahendid.

Fotokeraamika

On neid, kellele teeb lähedase inimese portree hauakivil nägemine haiget, mõnd teist aga vastupidi rahustab, kui ta saab mõttes lahkunuga kõneldes tema pilti vaadata. See on väga delikaatne küsimus, mis lahendatakse alati individuaalselt – peamine on säilitada lahkunu mälestus enda südames.

Tagasi

skidka

ЗАКРЫТЬ