Kujundage Hauakivi Ise

Tänu veebilehel sisestatud programmile, saate Te ise teha tulevasele hauakivile eskiisi.

Hauakivi Konstruktor

Hauakivid ja Hauapiirded Eestis

Selle Kuu Pakkumine

Siin Leiate Selle Kuu Soodustused ja Pakkumised

Liigu Selle Kuu Pakkumistele

Eksklusiivne disain

Meie firma pakub täisteenust, sealhulgas valmistame hauakive kliendi eskiisi järgi

Hauakivid ja Graveerimine

March 17, 2015
graveering

Käsitsi graveerimine on kõige vanem ja traditsioonilisem graveerimisviis. Seda tööd teeb kiviraidur üsna lihtsate tööriistade abil. Nagu iga käsitöö, nõuab selline hauakivi graveerimisviis vilumusi, kannatust ja hoolikust, aga ka omajagu aega. See-eest on tulemus ainulaadne, kus on tunda kiviraiduri isikupära ja meistrikätt.

käsitsi graveering

 

Selle graveerimismeetodi suureks plussiks on materjalisse tungimise sügavus. Käsitsi graveerimisel jäävad kivi pinnale sügavad ja reljeefsed sooned. Sellisel viisil looduslikule kivimile kantud tekst või joonis säilib seal aastasadu, faktiliselt peab selline graveering vastu ja säilitab oma loetavuse ja kontrastsuse sama kauaks kui püsib kivi ise. Käsitsi graveerida saab nii marmorist hauatähiseid kui ka graniidist hauakive; kuid tänu marmori suuremale plastilisusele on sellele kergem tahuda keerukamaid kujutisi, mida iseloomustavad sujuvad jooned ja peenelt töödeldud detailid.

hauakivi

 

Liivapritsiga graveerimine

liivapritsi seadme

Liivapritsiga graveerimisel söödetakse arvutist valitud pilt lõikurisse, mis lõikab välja kilešablooni. Kile surutakse vastu kivi ning samal ajal seadistatakse liivapritsi mehhanism optimaalsele graveerimissügavusele. Seejärel suunatakse spetsiaalses kambris graveeritavale pinnale suure jõuga kvartsliiva- või muu abrasiivi voog. Graveering teostatakse sellisel juhul materjali mehaanilise mõjutamisega läbi šablooni avade.

liivapritsi graveering

Seega on liivapritsiga graveerimise oluliseks eeliseks võimalus kivi üsna sügavalt lõigata. Selle meetodi miinuseks on aga see, et šablooni abil ei saa kivi pinnale kanda rasterkujutist – s.t,  fotograafilist portreed. Liivapritsiga on võimalik graveerida kirjeid, sümboleid, lihtsamaid pilte või kindlate kontuuridega kujutisi: risti, tähe, südame vms. Peale selle nõuab liivapritsiseadmetega graveerimine töö teostaja suuremat osalust ning võtab lasergraveerimisega võrreldes kauem aega.

Lasergraveerimine

graveerimine

Lasergraveerimine on võitnud suure populaarsuse ning seda kasutatakse kujutiste kandmiseks kõige erinevamatele pindadele ja toodetele. Selle meetodi puhul jääb kujutise mehaanilise pealekandmise etapp vahele: pilt edastatakse otse laseraparaati ning põletatakse kohe kivile. Sellisel viisil saadud kujutis on väga täpne ning resolutsioon võrreldav paberile trükitud foto omaga. See on lasermeetodi tähtis eelis ning just sellisel viisil kantakse hauakividele fotoportreesid ja maastikupilte. Lisaks sellele on võimalik arvuti abil luua graveerimiseks ükskõik missugune kujutis või korrastada olemasolevat –  lisada või eemaldada elemente, valida epitaafi tarbeks üks sadadest võimalikest šriftidest jne.

 

ENS Hauakivid soovitavad liivapritsiga graveerimist, mis on kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega. Lisaks sellele saate 100% kindlusega samasuguse kujutise nagu võite näha graveeringu eskiisidel.

Tagasi

skidka

ЗАКРЫТЬ