Kujundage Hauakivi Ise

Tänu veebilehel sisestatud programmile, saate Te ise teha tulevasele hauakivile eskiisi.

Hauakivi Konstruktor

Hauakivid ja Hauapiirded Eestis

Selle Kuu Pakkumine

Siin Leiate Selle Kuu Soodustused ja Pakkumised

Liigu Selle Kuu Pakkumistele

Eksklusiivne disain

Meie firma pakub täisteenust, sealhulgas valmistame hauakive kliendi eskiisi järgi

Hauakivi Hooldamine. Puhastame ja Kaitseme. 1 Osa

August 14, 2015
hauakivi puhastamine

Kuidas säilitada hauakivi esmane välimus?

Selles artiklis me räägime Teile, kuidas hoida korras graniidist ja marmorist mälestusmärke.  Kuidas hoida korras naturaalseid kive, millega puhastada  ning kuidas kaitsta nende pealispindu.

Pidev ja tark hooldus võimaldab hauakivil võimalikult kaua aega säilida sellisena, millisena ta paigaldati.  Kõige rohkem avaldab mälestusmärgi välimusele mõju ümbritsev keskkond: niiskus sademete korral, päikesekiirte ja tuulte mõju. Tänapäeval on olemas hulgaliselt igasuguseid vahendeid kivide restaureerimiseks: säästvad puhastusvahendid, pahteldamis-, poleerimis- ja tihendamisvahendid, samuti spetsiaalsed kivi pealispinda kaitsvad emulsioonid. Kõik need vahendid on loodud tööks just nimelt naturaalsete kividega, mis nõuavad erilist hooldust. Hauakivi restaureerimistööde järjekord on alati üks: puhastamine, seejärel kaitse. Erinevad ainult vahendid, sest iga liigi jaoks on vajalik teatud hooldus.

Graniidist Hauakivid

Graniidist hauakivi –  oma olemuselt vähenõudlik ja vähem kapriisne. Kuid ta vajab õigeaegset hooldust, kaitset niiskuse  ja  õliste ainete eest, nagu iga teinegi.

Alustades kivi hooldamise protseduuri, tuleb see  kõigepealt  puhastada mustusest:  lehtedest  ja männiokastest, samblast ja tolmust.  Kergema  mustuse puhastamiseks ärge kasutage Teile harjumuspäraseid  majapidamises kasutatavaid hooldusvahendeid, nad võivad mälestusmärki kahjustada. Piisab, kui  pühkida mälestusmärki pehme, seebivees niisutatud lapiga. Pidage meeles, et  kõvad  käsnad ja harjad võivad mälestusmärki kriimustada.

hauakivi puhastamine ja kaitsmine

Lahustit võib kasutada ainult siis, kui  hauakivi on määritud värviga ning muu seebilahus ei ole võimeline seda puhastama.  Tegutsema peab võimalikult ettevaatlikult,  kivi puhta pinda puutumata  ning pestes lahusti maha kohe pärast selle kasutamist.  Kui Te kahtlete Teie töö edukuses lahusti kasutamisel  – pöörduge spetsialistide poole.  Pärast  tööde teostamist tuleb kivi  pühkida kuiva lapiga, et vabaneda vee- ja muudest plekkidest.

Kui Te avastasite mälestusmärgil mõrad, siis tuleb neid töödelda spetsiaalse pahtliga.  Muidu võib nendesse sattuda vesi  ja külmade  saabudes hakkab ta kivi seestpoolt kahjustama.

Neid toiminguid on vaja teha enne kivi kaitsekihiga katmist. Sellega me katame kivi  pärast kõikide tööde teostamist ning laseme vahendil imbuda. Reeglina kuulub selliste vahendite koostisesse vaha, mis kõige paremini kaitseb naturaalsetest kividest mälestusmärke.

Mõningad tööd tuleks siiski usaldada spetsialistidele. Näiteks, lehtkullaga kaetud graveering nõuab oskusi ja spetsiaalset värvi. Seda tööd ei tohiks iseseisvalt teha.

Juhul, kui Teie memoriaalkompleksi osaks on graniidist vaas, siis tuleb see tingimata enne külmade saabumist kuivatada, et vältida  selle lagunemist seestpoolt, külmunud vee mõjul. Kõiki ülalnimetatud töid on mõistlik teostada teatud aastaajal. Puhastamist ja remonti teostatakse reeglina kevadel. Sügisperioodil on mõttekas valmistada kivi ette talveks: puhastada ja katta spetsiaalse kaitsekihiga.

Tagasi

skidka

ЗАКРЫТЬ