Kujundage Hauakivi Ise

Tänu veebilehel sisestatud programmile, saate Te ise teha tulevasele hauakivile eskiisi.

Hauakivi Konstruktor

Hauakivid ja Hauapiirded Eestis

Selle Kuu Pakkumine

Siin Leiate Selle Kuu Soodustused ja Pakkumised

Liigu Selle Kuu Pakkumistele

Eksklusiivne disain

Meie firma pakub täisteenust, sealhulgas valmistame hauakive kliendi eskiisi järgi

Graniidi Kaevandamisest kuni Mälestusmärkide Paigaldamiseni

July 27, 2015
Graniidi kaevandus

Käesolevas artiklis me jutustame sellest, kuidas kivi kaevandatakse, mis temaga edasi toimub, ning kuidas lõpuks saab temast valmistoodang. Firma  ENSHauakivid osaleb kõikides etappides: kaevandamine, töötlemine, tootmine, paigaldamine.

Graniidi maardlaid ei ole eriti palju, peamiselt on need Soomes, Rootsis, Norras, Venemaal, Ukrainas, Hiinas, Indias, Portugalis, Hispaanias ning mõnedes Aafrika riikides.

Me räägime kaevandamise tehnoloogiast Skandinaavias ja Venemaal.

Graniit – väga tugev  kivim ning graniidi kaevandamine ei ole eriti kerge tegevus. Enne, kui alustada graniidi kaevandamist, tuleb teostada geoloogilised uuringud ning mõista, kus on lademed. Peale selle tuleb välja selgitada, kus on suured lademeid, ning kus graniit on ainult pinnapealne.  Samuti võivad lademed erineda värvi ja kvaliteedi poolest. Uuringugeolooge, kes on võimelised leidma sobiva maardla, on väga vähe ning nad on “kulla hinnaga”.  Sellele järgneb pikk bürokraatlik protsess ning kui veab, siis riik annab loa maardla töötlemiseks.

Graniitplokk

Esimesena võetakse maha ülemine kiht. Pärast seda määratakse kindlaks eside kohad ning seejärel rasketehnika hakkab maha võtma pealmisi kihte.  Pärast pealmiste, vähemkvaliteetsete  kihtide mahavõtmist võib asuda graniidiplokkide kaevandamisele.  On mitmeid plokkide kaevandamise viise:  lõhketehnoloogia (kivimisse tehakse avad, kuhu pannakse lõhkeaine) ja saagimine.

Igal tehnoloogial on omad eelised ja puudused. Nii ühe kui teise tehnoloogia peamiseks ülesandeks on saada graniidist plokid.  Plokid võivad olla erinevates mõõtmetes, alates 0,1 m3 kuni 15m3. Suurte plokkide peamiseks probleemiks on see, et neid ei ole võimalik karjäärist välja vedada, seepärast jaotatakse nad väiksemateks plokkideks.

Graniidist plokid – see on tooraine, millest pärast tehakse erinevaid tooteid. Pärast ploki saabumist kivitöötlemistehasesse on vaja teha kindlaks, millise toodanguliigi jaoks ta sobib.

Graniidi saemine

Memoriaaltoodangu jaoks valitakse ainult kõrgekvaliteedilised plokid. See on vajalik selleks, et mälestusmärgid oleksid ühes toonis, ilma mikromõradeta.

Pärast seda saetakse plokid suurteks plaatideks – slääbideks, ühe ploki saagimine võib toimuda mitu ööpäeva.  Slääbid on erineva pikkuse, kõrguse ja paksusega. Seejärel plaati poleeritakse.   Hiljem lõigatakse plaatidest välja nelinurksed kujundid, millest tehaksegi mälestusmärgid.  Kui hauakivi peab olema figuurne, siis teda  töödeldakse kas automaatpingil või käsitsi.

Slabi saemine

Hauakivi läheb müüki. Pärast mälestusmärgi tellimist tehakse graveering.  Graveeringute liikidest ja sellest, kuidas seda tehakse, me kirjutasime põhjalikumalt eelnevates artiklites.

 

Hauakivi paigaldatakse kas  laudistusele, või betoonalusele või graniitalusele.  Kõige ebakvaliteetsem nimetatud variantidest on  – paigaldamine betoonalusele, kuna aja jooksul  (10-20 aastat) hakkab ta lagunema. Kivi paigaldatakse spetsiaalsele liimile, või  vardale ja liimile. Nii tugevuse kui ka vastupidavuse poolest  on mõlemad variandid võrdsed.

Pärast seda võib kivi katta spetsiaalsete, garniidi jaoks ettenähtud  vetthülgavate ainetega, see lihtsustab kivi hooldamist ja suurendab tema vastupidavust.

Kui Teil tekkisid mingid küsimused, siis tulge meie juurde, me anname nõu ja soovitame, mida valida.

Tagasi

skidka

ЗАКРЫТЬ